Panele fotowoltaiczne Łódź

Nasza firma zajmuje się montażem paneli fotowoltaicznych. Przedsiębiorstwo AASolarlink znajduje się w Łodzi. Panele fotowoltaiczne tworzone są przez ogniwa fotowoltaiczne, łączone równolegle bądź szeregowo. Mają powierzchnię od 0,3 do 2 m2 w zależności od mocy, która kształtuje się od 30 do 600 Wp. Obudowy paneli muszą być trwałe, dlatego są hermetyzowane.

W panelu jest 60 lub 72 ogniwa fotowoltaiczne. Wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. Produkowane są w technologii:

  • cienkowarstwowej;
  • monokrystalicznej;
  • polikrystalicznej;
  • amorficznej.

W zależności od technologii wykonania ogniwa, moc z panelu jest wyższa lub niższa. Budowa panelu fotowoltaicznego składa się z kilku warstw i nazywana jest „kanapkową”. Są to dwie folie hermetyzujące, ogniwo, szyba hartowana, arkusz tylny oraz rama. Panel wytwarza prąd stały. Jego natężenie zależy od nasłonecznienia.

Napięcie można regulować poprzez równoległe i szeregowe łączenie ogniw fotowoltaicznych. Żywotność paneli to ok 20 – 30 lat, wysokiej jakości 40 – 50, a najstarszy panel fotowoltaiczny ma 60 lat i wciąż działa!

Montaż paneli fotowoltaicznych w Łodzi

Panele fotowoltaiczne mogą być montowane w systemie dachowym lub naziemnym. Z taką instalacją świetnie współpracują pompy ciepła.

W przypadku montażu na dachu trzeba je odpowiednio zabezpieczyć przed upadkiem wskutek jakiegokolwiek obciążenia mechanicznego. Pod panelem należy zostawić ok. 10 cm przestrzeni w celu zapewnienia wentylacji.

Powinny być ustawione pod takim samym kątem nachylenia i w tym samym kierunku. Nie może być to miejsce zacienione. Panele należy montować w miejscach najbardziej nasłonecznionych.