Fotowoltaika Łódź

Firma AASolarlink zajmuje się montażem fotowoltaiki. Siedziba naszego przedsiębiorstwa znajduje się w Łodzi. W ostatnim czasie instalacja fotowoltaiczna cieszy się rosnącym zainteresowaniem konsumentów. System ten może być wykorzystywany nie tylko w prywatnych domach, ale również na terenach przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych. Pozwala on na korzystanie z różnego rodzaju sprzętów codziennego użytku (komputerów, pralek, drukarek oraz maszyn) bez konieczności ponoszenia kosztów za energię elektryczną. Cały niezbędny prąd jest bowiem wytwarzany przez system fotowoltaiczny, który pobiera energię z promieni słonecznych. Promienie słoneczne padają na ogniwa i w ten sposób pozyskiwany jest prąd stały.

Dzięki falownikom zmienia się on w prąd zmienny i to właśnie on zasila wszystkie urządzenia w naszym domu.

Użytkownika instalacji fotowoltaicznej nazywamy prosumentem, a to dlatego, że jest on jednocześnie producentem i konsumentem energii. Energia jest zużywana na bieżąco, a jej nadwyżka jest magazynowana. Tą pierwszą część energii wykorzystywaną od razu nazywamy autokonsumpcją. Natomiast pozostała część jest odprowadzana do sieci energetycznej. Nadwyżka jest dostępna w ciągu całego roku aż do momentu zakończenia okresu rozliczeniowego. Jeżeli ta zmagazynowana energia nie zostanie wykorzystana przez nas w przeciągu 365 dni – przepada.

Bardzo ważny jest dobór prawidłowej instalacji z odpowiednią mocą, pozwalającą na zaspokojenie naszych potrzeb, czyli dostosowaną do naszego zużycia energii. W ten sposób unikniemy nadmiarowej jej produkcji. Wielkość instalacji fotowoltaicznej ma wpływ na cenę oraz na okres zwrotu kosztów z inwestycji. W przypadku kiedy moc będzie przewyższała nasze zapotrzebowania energii, nie będzie to dla nas w żaden sposób opłacalne ani korzystne. Nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniej ilości paneli i dostosowaniu prawidłowej mocy indywidualnie dla Twojego domu.

Mimo iż zakup paneli fotowoltaicznych oraz innych podzespołów wiąże się ze sporym wydatkiem, to ważną informacją jest fakt, że istnieją programy, które ułatwiają nabycie niezbędnych akcesoriów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim program “Mój Prąd”. Od samego początku istnienia program ten pozwolił na dofinansowanie już ponad 400 000 inwestycji. Najbliższa edycja przewidywana jest na pierwszy kwartał 2022 roku, a pula pieniędzy do rozdysponowania ma przekroczyć 1 mld złotych. Aby starać się o pozyskanie dofinansowania, konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku.

Podać w nim należy między innymi moc całej instalacji, a także całkowity poniesiony koszt jej stworzenia. Gdy tylko ruszą nabory, wniosek ten będzie mógł być składany przez stronę internetową programu.

Montaż fotowoltaiki w Łodzi

Najczęściej spotykamy panele fotowoltaiczne montowane na dachach domów. Nie jest to jedyny możliwy sposób ich instalacji.

Nie każdy budynek posiada przecież odpowiednie warunki do montażu tego typu osprzętu. Panele słoneczne można montować także na gruncie. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego stelaża akcesoria pobierające energię słoneczną mogą być umieszczone tuż nad ziemią i zostać skierowane na południe. Zapewni to maksymalną wydajność całego systemu fotowoltaicznego.

Decydując się na montaż paneli słonecznych (bez względu na to, czy znajdują się one na dachu czy też w gruncie) pamiętać należy, by miejsce było w odpowiedni sposób chronione przed zacienieniem. Ważne, aby w pobliżu nie znajdowały się wysokie budynki, drzewa czy też inne elementy powodujące zmniejszenie sprawności systemu fotowoltaicznego.